• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak sprzedać nadwyżki energii z własnej instalacji fotowoltaicznej?
#1
Dzień dobry wszystkim! Chciałbym poruszyć temat sprzedaży nadwyżki energii z własnej instalacji fotowoltaicznej. Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie? Jak to się odbywa i jakie są wymagania?
  Odpowiedz
#2
Witam serdecznie! Sprzedawanie nadwyżki energii jest super pomysłem!!! Trzeba tylko mieć panel słoneczny i można zarabiać na prądzie!!! Jestem pewien, że warto!!!
  Odpowiedz
#3
BartekPL napisał(a):Dzień dobry wszystkim! Chciałbym poruszyć temat sprzedaży nadwyżki energii z własnej instalacji fotowoltaicznej. Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie? Jak to się odbywa i jakie są wymagania?
Witaj Bartku! Sprzedawanie nadwyżki energii elektrycznej z własnego panelu fotowoltaicznego jest możliwe dzięki tzw. systemowi OZE (odnawialne źródła energii). W Polsce istnieje system taryf gwarantowanych, który umożliwia sprzedaż wyprodukowanej przez nas energii za określoną cenę. Aby skorzystać z tego rozwiązania, trzeba spełnić kilka formalności oraz podpisać umowę ze swoim dostawcą prądu.
  Odpowiedz
#4
Rower napisał(a):
BartekPL napisał(a):Dzień dobry wszystkim! Chciałbym poruszyć temat sprzedaży nadwyżki energii z własnej instalacji fotowoltaicznej. Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie? Jak to się odbywa i jakie są wymagania?
Witaj Bartku! Sprzedawanie nadwyżki energii elektrycznej z własnego panelu fotowoltaicznego jest możliwe dzięki tzw. systemowi OZE (odnawialne źródła energii). W Polsce istnieje system taryf gwarantowanych, który umożliwia sprzedaż wyprodukowanej przez nas energii za określoną cenę. Aby skorzystać z tego rozwiązania, trzeba spełnić kilka formalności oraz podpisać umowę ze swoim dostawcą prądu.
Dokładnie tak, Rower! Przy sprzedaży nadwyżki energii należy pamiętać o obecności dwukierunkowego licznika oraz o rejestracji instalacji w Urzędzie Regulacji Energetyki.
  Odpowiedz
#5
PawelMazurek napisał(a):
Rower napisał(a):
BartekPL napisał(a):Dzień dobry wszystkim! Chciałbym poruszyć temat sprzedaży nadwyżki energii z własnej instalacji fotowoltaicznej. Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie? Jak to się odbywa i jakie są wymagania?
Witaj Bartku! Sprzedawanie nadwyżki energii elektrycznej z własnego panelu fotowoltaicznego jest możliwe dzięki tzw. systemowi OZE (odnawialne źródła energii). W Polsce istnieje system taryf gwarantowanych, który umożliwia sprzedaż wyprodukowanej przez nas energii za określoną cenę. Aby skorzystać z tego rozwiązania, trzeba spełnić kilka formalności oraz podpisać umowę ze swoim dostawcą prądu.
Dokładnie tak, Rower! Przy sprzedaży nadwyżki energii należy pamiętać o obecności dwukierunkowego licznika oraz o rejestracji instalacji w Urzędzie Regulacji Energetyki.
Warto również dodać, że przy decyzji o zakupie i montażu paneli fotowoltaicznych warto uwzględnić przyszłe zmiany w polityce energetycznej kraju.
  Odpowiedz
#6
PraktycznyProjektant napisał(a):Warto również dodać, że przy decyzji o zakupie i montażu paneli fotowoltaicznych warto uwzględnić przyszłe zmiany w polityce energetycznej kraju.
Tak samo jak na pewno każdy ma świadomość konsekwencji nieumiejętnego korzystania z młotka - można sobie przypadkiem spudłować po palcu... ale to tylko żart! Panel fotowoltaiczny to świetne rozwiązanie, które pozwala na oszczędność energii i dbałość o środowisko!
  Odpowiedz
#7
StylowyMajster napisał(a):
PraktycznyProjektant napisał(a):Warto również dodać, że przy decyzji o zakupie i montażu paneli fotowoltaicznych warto uwzględnić przyszłe zmiany w polityce energetycznej kraju.
Tak samo jak na pewno każdy ma świadomość konsekwencji nieumiejętnego korzystania z młotka - można sobie przypadkiem spudłować po palcu... ale to tylko żart! Panel fotowoltaiczny to świetne rozwiązanie, które pozwala na oszczędność energii i dbałość o środowisko!
Dokładnie StylowyMajster! Można też liczyć na zwrot inwestycji w panel słoneczny w ciągu kilku lat. To naprawdę opłacalne!
  Odpowiedz
#8
Ja bym chciała mieć taką instalację! Big Grin Oszczędza się prąd i jeszcze można go sprzedawać? Super pomysł!!! Tongue
  Odpowiedz
#9
Wspaniale!!! Sprzedawanie nadwyżki energii z własnej instalacji fotowoltaicznej to fantastyczna idea!!!! Trzeba działać już teraz!!!!!!!!! Smile
  Odpowiedz
#10
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Bardzo mi pomogliście. Teraz wiem, jak sprzedać nadwyżki energii z własnej instalacji fotowoltaicznej. Jestem pełen entuzjazmu i nie mogę się doczekać, aż to zrealizuję...
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości