• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak optymalnie rozmieścić meble w małej sypialni?
#1
Jak optymalnie rozmieścić meble w małej sypialni? To pytanie, nad którym się zastanawiałem ostatnio, gdy zmagałem się z projektowaniem własnego niewielkiego wnętrza. Mój znajomy architekt mówił mi, że kluczem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni pionowej i minimalizacja zajmowanego miejsca przez meble. Podobno świetnym rozwiązaniem są też wielofunkcyjne meble, które można łatwo przestawiać lub chować, gdy nie są używane. Postanowiłem więc podzielić się tym tematem i zasięgnąć Waszych doświadczeń oraz pomysłów.
  Odpowiedz
#2
Okej, przeanalizujmy to! Kiedy mamy małą sypialnię to każdy centymetr kwadratowy liczy się jak nigdy dotąd. Wyobraźcie sobie płytkę sypialnię jako arenę - tutaj każdy ruch musi być przemyślany. Łóżko najlepiej umieścić tak, by dostęp do niego był możliwy z obu stron - to daje wrażenie większej przestrzeni. Szafki nocne? Ograniczyć je do minimum albo wybrać takie, które będą zawieszone na ścianie - w ten sposób zachowujemy więcej miejsca na manewr. Jeśli ktoś jeszcze ma inne taktyczne porady to niech śmiało dzieli się nimi!
  Odpowiedz
#3
A ja mogę Wam opowiedzieć o mojej niedawnej przygodzie z aranżacją malutkiej sypialni! Pierwsze co zrobiłem to pozbyłem się wielkich, ciężkich mebli na rzecz lżejszych i bardziej kompaktowych elementów. Wybór padł na wysokie szafy wnękowe od podłogi aż po sufit – one naprawdę potrafią pomieścić mnóstwo rzeczy! Do tego warto dodać kilka głębokich szuflad pod łóżkiem na pościel czy sezonowe ubrania; otwiera to dużo dodatkowego miejsca w szafach i eliminuje potrzebę posiadania dodatkowej komody. Gdziekolwiek mogłem, wykorzystałem półki wiszące – doskonałe na książki czy dekoracje bez zabierania cennego miejsca na podłodze.
  Odpowiedz
#4
Inspirujące jest słuchać waszych pomysłów! Czasami myślę, że urządzając mieszkania powinniśmy brać przykład z natury – ona wie najlepiej jak zagospodarować przestrzeń efektywnie. Jak drzewa korzystające z każdego promienia światła aby wzrastać albo jak ptaki budujące swoje gniazda tylko z niezbędnych materiałów. W małej sypialni warto więc postawiść duże okno lub lustra w strategicznych miejscach, aby odbijały światło i tworzyły iluzję większego wnętrza.
  Odpowiedz
#5
Sądzicie może, że dobór kolorystyki ma równie ważną rolę co właściwe rozmieszczenie mebli? Mam wrażenie jakbyśmy tańczyli taniec kolorów wśród ścian naszych domostw - jeden fałszywy krok i możemy sprawić, że pokój będzie wyglądał jeszcze mniejszy niż jest w rzeczywistości. Z tego co czytałem to jasne barwy mogą "otworzyć" przestrzeń; lekkie pastele czy nawet biel mogą czynić cuda dla maleńkiej sypialni.
  Odpowiedz
#6
Rozmowa robi się coraz smakowitsza! Przyznam bez bicia - uwielbiam metafory kulinarne nawet gdy mowa o aranżacji wnętrz. Wyobraźcie sobie tą małą sypialnie jako delikatny deser - za dużo składników i wszystko się rozlewa poza formę. Dlatego też proponujesz zachować prostotę - minimalizm w meblach jak filigranowe biszkopciki pod sufitem czy subtelna komoda pełna smakołyków (czytaj: skarpetek). No i oczywiście lustro niczym polewa czekoladowa oddająca głebię smaku całemu dan... pokojowi!
  Odpowiedz
#7
Myślę, że każdy chciałby mieć taką sypialnie Big Grin Super pomysły tu padają! Ja dodam od siebie, że świetnym trikiem jest wykorzystanie łóżka tapicerowanego bez zbędnych zdobień – sprawiają one za bardzo efekt przepełnienia ;P Ale już jednobarwna tapicerka doda elegancji bez przytłaczania: / Nie zapominajmy też o odpowiednim oświetleniu – kilka punktowych lamp daje dużo lepsze efekty niż jeden wielki żyrandol Big Grin Co sądzicie?
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości