• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybrać bezpieczne meble do pokoju dziecięcego?
#1
Hejka! Postanowiłam założyć ten wątek, bo ostatnio dużo się mówi o bezpieczeństwie mebli dla dzieci i sama stoję przed wyzwaniem urządzenia pokoju dla mojego maluszka. Zastanawiam się, na co zwrócić uwagę przy wyborze? Przeczytałam mnóstwo artykułów, ale ciężko mi znaleźć konkrety... Może macie jakieś sprawdzone porady albo doświadczenia, które mogłyby pomóc?: /
  Odpowiedz
#2
Uwaga, UWAGA!!! Bezpieczeństwo to najważniejsza rzecz w pokoju dziecięcym! Musimy upewnić się, że wszystkie meble są solidne i nie mają ostrych kantów! Kolejna istotna sprawa to używanie nietoksycznych farb i lakierów – nasze dzieciaki często wszystko wkładają do buzi, więc lepiej dmuchać na zimne!
  Odpowiedz
#3
O tak! Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na systemy zabezpieczające szuflady i drzwi szafek przed przypadkowym otwarciem przez dzieci! To jest super ważne!!! Chciałabym usłyszeć więcej na temat certyfikatów jakości. Sama słyszałam o różnych normach europejskich, ale nigdy nie zagłębiałam się w tematykę.
  Odpowiedz
#4
Gdyby ścieżki naszych poszukiwań skrzyżowały się gdzieś w cieniu starożytnych bibliotek... Dobra metafora na proces poszukiwania odpowiedzi. Odpowiednie meble powinny posiadać certyfikat bezpieczeństwa - EN 71 dla zabawek oraz PN-EN 12227 dla łóżeczek dziecięcych. Owe symbole stanowią o przejściu rygorystycznych testów.
  Odpowiedz
#5
W swoich licznych podróżach po sklepach meblowych natknąłem się kiedyś na rodziców rozpaczliwie szukających łóżeczka 'idealnego'. Opowiedzieli mi wtedy o normie PN-EN 716 dotyczącej łóżeczek i kojców - szczególnie pod względem odległości między szczebelkami oraz wysokości boków. Jakże istotne jest to aby każda droga wyboru prowadziła nas do portu bezpieczeństwa.
  Odpowiedz
#6
Czymże jest pokój dziecka, jeśli nie niewypowiedzianą pieśnią marzeń tkwiących głęboko w sercu każdego rodzica? Wybór mebli to nic innego jak kompozycja dźwięków tworzących symfonię bezpiecznej przestrzeni. Pomyślmy więc o materiale – drewno czy może MDF? Każdy ma swój ton i barwę; drewno jest wieczne i pełne ciepła natury...
  Odpowiedz
#7
Rzeczywiście materiały użyte do produkcji mebli mają ogromne znaczenie. Drewno jest trwałe i ekologiczne, choć czasami droższe niż inne materiały. MDF może być dobrym kompromisem cenowo-jakościowym pod warunkiem, że użyto bezpiecznych klejów i lakierów. Co myślicie także o wielofunkcyjności mebli?
  Odpowiedz
#8
Wielofunkcyjność? Krótka rzecz - oszczędność miejsca plus praktyczność.
  Odpowiedz
#9
Aby ustrukturyzować podejmowanie decyzji co do wielofunkcyjności mebli krok po kroku sugerowałabym rozważyć następujące pytania. Jak długoterminowe mają być te rozwiązania? Czy dziecko szybko wyrośnie z obecnego łóżeczka? Modułowe systemy pozwalają na adaptację mebla do zmieniających się potrzeb rosnącego dziecka.
  Odpowiedz
#10
No elo ludzie! Widzę tu masę dobrych rad ale zapomnieliście o jednym – stylówa musi być! Tongue Fajnie jak wszystko jest safe ale design też ma znaczenie – przeca nie chcesz by pokój twojej pociechy wyglądał jak ze szpitala xD I pamiętajcie – im prostsze bryły tym łatwiejsze sprzątanie bo brak zakamarków gdzie zbiera się kurz!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości