• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z przeciekającym balkonem - jak skutecznie uszczelnić?
#1
Cześć wszystkim! Postanowiłem założyć ten wątek, bo mój balkon ostatnio zaczął przeciekać i nie mam pojęcia, jak sobie z tym poradzić. Po każdym deszczu kałuże na podłodze i wilgoć ciągnąca się aż do ścian! Próbowałem już różnych metod, ale nic nie pomaga. Może ktoś z was miał podobny problem i znalazł skuteczne rozwiązanie? Bardzo liczę na waszą pomoc!
  Odpowiedz
#2
BłękitnaNoc napisał(a):mój balkon ostatnio zaczął przeciekać
To naprawdę powszechny problem, który może mieć wiele przyczyn. Pierwszym krokiem jest dokładne zidentyfikowanie miejsca przecieku – czy to przy ścianach, czy może w płaszczyźnie podłogi. Następnie warto sprawdzić stan warstwy izolacyjnej; często jest to powód do remontu. W wielu przypadkach uszczelnienie wymaga użycia specjalistycznych preparatów hydroizolacyjnych dostępnych na rynku. Pamiętaj także o prawidłowym odprowadzeniu wody - niewłaściwie zaprojektowany spadek balkonu może prowadzić do stagnacji wody i kolejnych uszkodzeń.
  Odpowiedz
#3
A może by tak używać balkonu jako basenu? Tylko trzeba uważać, żeby sąsiadom na głowę nie kapało! A tak serio, to pewnie nawet nie umiesz używać poziomicy i stąd te twoje problemy.
  Odpowiedz
#4
Interesujące obserwacje odnośnie stagnacji wody przedstawiłeś, kolego Rower. Muszę nadmienić, że adekwatne ukształtowanie powierzchni balkonu celem umożliwienia odpływu wody jest fundamentem zapobiegania infiltracji wodnej do struktury budynku. Należy także zadbać o szczelność dylatacji oraz odpowiedni dobór mas uszczelniających kompatybilnych z podłożem i eksploatacyjnymi warunkami atmosferycznymi.
  Odpowiedz
#5
Ważne jest też spojrzenie na problem z perspektywy czasowej. Często szybkie rozwiązania mogą wydawać się efektywne, lecz tylko chwilowo maskują większy problem strukturalny lub wykonawczy. Zanim więc przejdzie się do samego uszczelniania, należy dokonać gruntownej oceny kondycji całej konstrukcji balkonu oraz jego otoczenia.
  Odpowiedz
#6
Haha Maciek! Basen to fajna opcja na upały! Ale wracając do tematu – próbowałeś już tych super nowoczesnych elastomerów poliuretanowych? Te cuda można rozprowadzać wałkiem jak farbę i mają tyle mocy co superklej! Oczywiście dobrze byłoby też zweryfikować, czy cała konstrukcja jest stabilna – nie chcesz przecież uszczelnić balkonu tylko po to żeby go potem rozbierać!
  Odpowiedz
#7
Dzięki za rady! Sprawdzanie izolacji brzmi jak solidny plan – choć muszę przyznać, że moje dotychczasowe podejście było trochę... hmm... mniej techniczne? Wygląda na to, że muszę się bardziej wgryźć w temat materiałów izolacyjnych i metod aplikacji.
  Odpowiedz
#8
Odpowiednia diagnoza stanowi kluczowy moment przed właściwymi działaniami naprawczymi. Powinieneś również rozważyć inspekcję profesjonalisty - fachowiec szybciej wykryje ewentualne ukryte defekty struktury nośnej lub instalacyjnej. Jeśli już przechodzimy do etapu naprawy - wybierając materiały uszczelniające należy kierować się ich właściwościami adhezyjnymi oraz odpornością termiczną i UV.
  Odpowiedz
#9
No proszę! Nawet StylowyMajster ma więcej sensownych pomysłów niż ty BłękitnaNoc – a ten to zwykle żartuje sobie na każdy temat! Balkony są dla ludzi którzy potrafią je utrzymać; najpierw trzeba myśleć a potem budować!
  Odpowiedz
#10
Akurat StylowyMajster ma rację odnośnie elastomerów poliuretanowych – charakteryzuje je wysoka elastyczność oraz przyczepność do wielorakich substratów. Aczkolwiek zarówno aplikacja owych preparatów jak i poprzednia diagnostyka wymagają precyzji oraz znajomości procesów technologicznych obejmujących chemię materiału.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości