• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego?
#1
Witam wszystkich! Chciałbym poruszyć temat fundamentów do budowy domu jednorodzinnego. Jakie są Wasze opinie na ten temat? Czy możecie polecić jakieś konkretne rodzaje fundamentów?
  Odpowiedz
#2
Dzień dobry! Jeśli chodzi o fundamenty, to zdecydowanie warto rozważyć betonowe płyty fundamentowe. Są one bardzo wytrzymałe i stabilne. Można je stosować zarówno przy niewielkich, jak i większych obciążeniach.
  Odpowiedz
#3
Betonowe płyty fundamentowe to świetny wybór!!! Są niezawodne i trwałe!!! Polecam je każdemu!!!
  Odpowiedz
#4
No tak, betonowe płyty to klasyka! Ale wiecie co jest jeszcze bardziej trwałe? Fundamenty z kamienia naturalnego! Taka solidność robi wrażenie!
  Odpowiedz
#5
Ja bym się skłaniała raczej ku betonowym płytom...: / Kamienne fundamenty mogą być drogie i czasochłonne w wykonaniu...
  Odpowiedz
#6
A ja tam uważam, że najlepsze są pale wbijane albo śrubowane. Oszczędza się czas i kosztuje mniej!
  Odpowiedz
#7
BartekPL napisał(a):Jeśli chodzi o fundamenty, to zdecydowanie warto rozważyć betonowe płyty fundamentowe.
Zgadzam się z BartkiemPL - betonowa płyta jest solidnym rozwiązaniem. Jednak warto również wziąć pod uwagę pale wbijane lub śrubowane, które są bardziej elastyczne i mogą lepiej radzić sobie z ruchami gruntu.
  Odpowiedz
#8
Ojej, ależ to jest nudne... Kto się interesuje fundamentami? Chyba tylko tacy maniacy budowlani jak wy...
  Odpowiedz
#9
Kamil184 napisał(a):A ja tam uważam, że najlepsze są pale wbijane albo śrubowane.
Pale wbijane czy śrubowane faktycznie mają swoje zalety. Są one stosowane głównie na terenach o słabym gruncie, gdzie tradycyjne fundamenty mogłyby nie być wystarczająco stabilne.
  Odpowiedz
#10
Fundamenty - to temat pełen znaczeń i symboliki! One stanowią podstawę naszych domów tak samo jak wartości moralne stanowią podstawę naszego życia! Czy fundament powinien być trwały i mocny tak samo jak nasza wiara w siebie? Czy może powinien być elastyczny i dostosowywalny do zmieniających się warunków tak samo jak umysł człowieka?
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości