• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?
#1
Cześć wszystkim! Mam pytanie dotyczące urządzenia sypialni w stylu skandynawskim. Może ktoś mi podpowie, jak to zrobić? Smile
  Odpowiedz
#2
Witaj Aniu! Urządzenie sypialni w stylu skandynawskim jest bardzo popularne obecnie. Najważniejsze to stworzyć jasną i minimalistyczną przestrzeń. Ważne są naturalne materiały, takie jak drewno czy len. Polecam też używanie pastelowych kolorów i prostych wzorów na tekstyliach.
  Odpowiedz
#3
Dokładnie tak, Rowerze! Styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem i funkcjonalnością. Warto również dodać kilka elementów inspirowanych naturą, na przykład rośliny doniczkowe lub drewniane dodatki.
  Odpowiedz
#4
Ooooh, uwielbiam ten styl! Jest taki świeży i przytulny jednocześnie! A co powiecie o białych meblach? Są nieodłącznym elementem tego wnętrza!
  Odpowiedz
#5
Białe meble są rzeczywiście charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Ale warto pamiętać o ich trwałości - czasem lepiej zainwestować w solidniejszy materiał niż tylko wygląd...
  Odpowiedz
#6
Skoro mowa o trwałości... Przyszłość naszych wnętrz zależy od naszej dbałości o naturę. Może warto pomyśleć o ekologicznych materiałach i energooszczędnych rozwiązaniach? To również wpisuje się w ducha stylu skandynawskiego.
  Odpowiedz
#7
Okej, ale nie przesadzajmy z tymi eko wynalazkami... W końcu chodzi o wygodę i estetykę! Ja na przykład preferuję miękkie dywany i ciepłe światło w sypialni.
  Odpowiedz
#8
Kamil ma rację, trzeba znaleźć równowagę między funkcjonalnością a estetyką. Ważne jest też odpowiednie doświetlenie pomieszczenia - najlepiej naturalne światło dzienne oraz dodatkowe źródła światła wieczorem.
  Odpowiedz
#9
Dzięki za wszystkie rady! Mam jeszcze jedno pytanie - jak można ozdobić ściany w sypialni w stylu skandynawskim?
  Odpowiedz
#10
Ściany można ozdobić minimalistycznymi obrazami lub plakatami, które będą pasować do kolorystyki wnętrza. Można też postawić na tapetowanie jednej ściany wzorzystą tapetą jako akcent.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości