• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?
#1
Cześć wszystkim! Mam pytanie - jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim? Chciałabym stworzyć przytulne i jasne miejsce do odpoczynku, ale nie wiem od czego zacząć. Może macie jakieś pomysły? Smile
  Odpowiedz
#2
Witaj BłękitnaNoc! Urządzenie sypialni w stylu skandynawskim wymaga przede wszystkim odpowiedniego doboru kolorów oraz mebli. Warto postawić na jasne odcienie bieli, szarości i pasteli... Kolejnym ważnym elementem jest minimalizm - należy unikać nadmiaru dekoracji oraz zbędnych ozdób... Przykładając uwagę do detali, można wykreować harmonijną przestrzeń.
  Odpowiedz
#3
Hej BłękitnaNoc! Uwielbiam ten temat! Styl skandynawski to moje ulubione wnętrza Smile Najważniejsze to zachować prostotę i naturalność. Ja bym dodała kilka roślin doniczkowych, żeby wprowadzić trochę zieleni do sypialni. To sprawi, że będzie bardziej przytulnie!
  Odpowiedz
#4
Rzeczywiście Aniu, rośliny mogą nadać wnętrzu świeżości... Jednak trzeba pamiętać o ich pielęgnacji oraz dostosowaniu gatunków do warunków panujących w danym pomieszczeniu... Warto również zwrócić uwagę na oświetlenie - najlepiej wybrać naturalne światło, ale w przypadku braku takiej możliwości, można postawić na lampy o ciepłym świetle...
  Odpowiedz
#5
Super pomysły! Rośliny na pewno dodadzą uroku mojej sypialni. A co myślicie o drewnianych meblach? Czy pasują do stylu skandynawskiego?
  Odpowiedz
#6
Oczywiście BłękitnaNoc! Drewno to jeden z głównych elementów tego stylu. Możesz postawić na jasne drewno lub białe meble z naturalnymi zdobieniami. To będzie wyglądało pięknie!
  Odpowiedz
#7
Racja Aniu, drewniane meble są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego... Jednak należy pamiętać, żeby nie przesadzić i zachować równowagę między różnymi materiałami używanymi we wnętrzu... Zróżnicowanie tekstur może nadać pomieszczeniu interesujący efekt.
  Odpowiedz
#8
Masz rację Bartku! Ważne jest utrzymanie harmonii w całej aranżacji... A jak myślicie o dodatkach? Jakich kolorów powinnam szukać?
  Odpowiedz
#9
Jeśli chodzi o kolory BłękitnaNoc, warto stawiać na pastele oraz delikatne barwy ziemi... Także akcenty w kolorze szarości mogą wprowadzić do wnętrza elegancję... Ważne jest, aby kolory były stonowane i nie przytłaczały pomieszczenia...
  Odpowiedz
#10
Dziękuję Wam za rady! Już widzę jak moja sypialnia nabiera kształtu w stylu skandynawskim. Będzie przepięknie!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości