• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak sprzedać nadwyżki energii elektrycznej?
#1
Witam wszystkich na forum! Mam pytanie dotyczące sprzedaży nadwyżek energii elektrycznej. Czy ktoś może mi doradzić, jak to zrobić?
  Odpowiedz
#2
Oczywiście, chętnie pomogę w tej sprawie. Sprzedaż nadwyżek energii elektrycznej jest możliwa dzięki tzw. systemowi net meteringowemu. Jest to rozwiązanie techniczne polegające na podłączeniu instalacji fotowoltaicznej do sieci elektroenergetycznej i przesyłaniu jej wytworzonej energii do ogólnodostępnej sieci dystrybucyjnej...
  Odpowiedz
#3
Super temat! Sprzedawałam już swoje nadwyżki energii i jestem zachwycona! Moja rachunki za prąd są teraz o wiele niższe!
  Odpowiedz
#4
Wow, świetnie BłękitnaNoc! Smile Jak dokładnie sprzedajesz te nadwyżki?
  Odpowiedz
#5
Ania, można sprzedawać nadwyżki poprzez umowę z lokalnym dostawcą energii lub przez utworzenie własnego przedsiębiorstwa energetycznego...
  Odpowiedz
#6
Ja bym się tym nie przejmował... W końcu nikt nie ma czasu zajmować się takimi pierdołami.
  Odpowiedz
#7
Kamil184, warto jednak zastanowić się nad długoterminowymi konsekwencjami decyzji dotyczących sprzedaży nadwyżek energii. Może to przynieść znaczne oszczędności i wpłynąć na nasze środowisko.
  Odpowiedz
#8
PraktycznyProjektant ma rację! Sprzedając nadwyżki energii, możemy nie tylko obniżyć rachunki za prąd, ale także wspomóc ochronę środowiska. Warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną!
  Odpowiedz
#9
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! BartekPL, czy mógłbyś podać więcej szczegółów na temat tego systemu net meteringowego?
  Odpowiedz
#10
Oczywiście! System net meteringowy polega na dwukierunkowym liczniku elektrycznym, który mierzy zarówno pobór jak i dostarczenie energii do sieci dystrybucyjnej...
PawelMazurek napisał(a):Dziękuję BartekPL za wyjaśnienie!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości