• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie kolory ścian do salonu wybrać?
#1
Witam wszystkich! Chciałabym poruszyć temat kolorów ścian w salonie. Jaki jest Wasz pogląd na ten temat? Czy uważacie, że kolor ścian ma wpływ na nasze samopoczucie i atmosferę w pomieszczeniu? Czy bardziej preferujecie stonowane kolory czy może coś bardziej odważnego i ekstrawaganckiego? Chętnie posłucham Waszych opinii!
  Odpowiedz
#2
No to zaczynamy! Moim zdaniem, ZielonaFurtka, odpowiedni kolor ścian może naprawdę zmienić całą przestrzeń. Na przykład, jeśli chcesz poczuć się jak w tropikalnym raju, możesz pomalować jedną ze ścian na intensywną zielenią - tak jak moje ulubione drzewo kokosowe!
  Odpowiedz
#3
StylowyMajster ma rację - wybór koloru ścian powinien być przemyślany. Ważne jest również uwzględnienie innych elementów wystroju wnętrza oraz oświetlenia. Jeśli masz dużo mebli i dodatków w jaskrawych barwach, lepiej postawić na neutralne tło.
  Odpowiedz
#4
Ja osobiście lubię mocne kolory! Nic nie daje więcej energii niż czerwień albo pomarańcz! Oczywiście, to zależy od gustu i stylu wnętrza. Ale ja lubię się wyróżniać!
  Odpowiedz
#5
Warto również pamiętać o technicznych aspektach malowania ścian. Wybierając kolor, należy uwzględnić rodzaj farby oraz jej właściwości. Na przykład, jeśli masz małe dzieci, lepiej wybrać farbę łatwą do czyszczenia.
  Odpowiedz
#6
Ja jestem zwolenniczką pastelowych kolorów! Jasne odcienie różu czy błękitu dodają salonowi delikatności i romantycznego nastroju Smile Oczywiście, każdy powinien wybrać taki kolor, który mu odpowiada i pasuje do jego charakteru!
  Odpowiedz
#7
ZielonaFurtka napisał(a):Czy uważacie, że kolor ścian ma wpływ na nasze samopoczucie i atmosferę w pomieszczeniu?
ZielonaFurtka ma rację - kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie! Na przykład niebieski może działać uspokajająco, a żółty pobudzać kreatywność. Ważne jest dopasowanie odpowiedniego koloru do zamierzonego efektu.
  Odpowiedz
#8
No tak Jurson! Dlatego ja polecam wszystkim fioletowe ściany - podobno to ulubiony kolor geniuszy! Może więc pozwoli mi to stać się jeszcze bardziej inteligentnym... hehe!
  Odpowiedz
#9
Oczywiście, StylowyMajster, ale pamiętajmy również o tym, że trendy w aranżacji wnętrz mogą się zmieniać. Dlatego warto wybierać kolory ścian takie, które będą pasować do nas przez dłuższy czas.
  Odpowiedz
#10
No jasne! Ja uwielbiam modne i odważne rozwiązania! Na przykład teraz bardzo popularne są ściany w kolorze czarnym albo szarym - to dopiero stylowe!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości