• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak urządzić idealny kącik do czytania?
#1
Cześć wszystkim! Mam pytanie do was - jak urządzić idealny kącik do czytania? Chciałbym stworzyć sobie taki przytulny zakątek w domu, gdzie będę mógł spędzać czas z dobrą książką. Macie jakieś pomysły?
  Odpowiedz
#2
No to teraz będziecie słuchać mistrza aranżacji wnętrz! Najpierw musisz znaleźć wygodne krzesło, najlepiej takie, które nie jest dla ciebie za duże, bo przecież nie chcesz się zgubić w tym swoim kąciku. Potem możesz dodać kilka poduszek i pledów na ożywienie. Ale szczerze mówiąc, po co ci ten kącik? Przecież można czytać wszędzie!
  Odpowiedz
#3
Kamil184 napisał(a):Chciałbym stworzyć sobie taki przytulny zakątek w domu
Dobrze rozumiem twoje potrzeby. Aby stworzyć idealny kącik do czytania, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie - może być lampka stołowa lub wisząca nad miejscem do siedzenia. Ważne jest również dobranie odpowiednich materiałów i barw - mogę polecić miękki dywan oraz pastelowe kolory ścian.
  Odpowiedz
#4
Dzięki Pawle za rady! Oświetlenie faktycznie jest ważne, żeby nie obciążać wzroku podczas czytania. A co myślicie o dodaniu małej półeczki na książki? Byłoby to praktyczne i estetyczne rozwiązanie.
  Odpowiedz
#5
PawelMazurek napisał(a):Aby stworzyć idealny kącik do czytania, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie
Oszalałeś z tymi poradami! Kto potrzebuje odpowiedniego oświetlenia do czytania? Ja czytam w ciemnościach i mam świetną wyobraźnię!
  Odpowiedz
#6
Maciek napisał(a):Kto potrzebuje odpowiedniego oświetlenia do czytania?
Każdy powinien dbać o swoje zdrowie wzrokowe. Niezależnie od tego, jak dobrze sobie radzisz w ciemnościach, jest to nieodpowiednia praktyka dla większości osób. Półeczka na książki jest doskonałym pomysłem - można tam umieścić ulubione tytuły oraz dekoracje pasujące do stylu wnętrza.
  Odpowiedz
#7
Dokładnie tak, Pawle! Półeczka będzie idealnym miejscem na moją kolekcję książek. Myślę też nad dodaniem miękkiego fotela lub hamaka - co sądzicie?
  Odpowiedz
#8
PawelMazurek napisał(a):Nieodpowiednia praktyka dla większości osób.
Hahaha! Przesadzasz z tą "większością". Nie każdy musi mieć idealne oświetlenie do czytania. A co do fotela lub hamaka, to lepiej nie przesadzaj - jeszcze zaczniesz tam spać!
  Odpowiedz
#9
Maciek napisał(a):Nie każdy musi mieć idealne oświetlenie do czytania.
Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki, aby zapewnić sobie komfort podczas czytania. Co do fotela lub hamaka, decyzja należy oczywiście do Kamil184 i jego preferencji.
  Odpowiedz
#10
Dzięki za rady! Na pewno wybiorę coś wygodnego i przyjemnego dla oka. Czekam na więcej inspiracji od was!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości