• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zaaranżować poddasze w stylu skandynawskim?
#1
Cześć! Mam pytanie - jak mogę zaaranżować moje poddasze w stylu skandynawskim? Chciałabym, żeby było przytulne i jasne. Macie jakieś pomysły? Smile
  Odpowiedz
#2
Oczywiście, mam kilka ciekawych pomysłów na aranżację poddasza w stylu skandynawskim! Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kolory - dominują biele i szarości. Można użyć również pastelowych odcieni niebieskiego lub różowego jako akcentów. Co do mebli, polecam wybrać proste linie i naturalne materiały, takie jak drewno czy len. Dodatkowo można dodać elementy dekoracyjne z motywem natury, np. rośliny doniczkowe.
  Odpowiedz
#3
Super temat! Skandynawska aranżacja to strzał w dziesiątkę!!! ? Najważniejszy jest minimalizm i funkcjonalność! Proponuję postawić na duże okna dla maksymalnego wprowadzenia światła dziennego!!! I pamiętajcie o dodaniu miękkości poprzez puszyste dywany oraz kociki!! ?
  Odpowiedz
#4
Dzięki za sugestie Jurson i Ognistydelfin! Naprawdę mi pomogliście ? Myślę też o dodaniu kilku delikatnych wzorów na poduszkach czy zasłonach. Co o tym myślicie?
  Odpowiedz
#5
Bardzo dobry pomysł, Ania! Wzory mogą dodać nieco charakteru i przytulności do wnętrza. Polecam wybrać motywy roślinne lub geometryczne - to popularne wzory w stylu skandynawskim. Ważne jest jednak zachowanie umiaru, aby nie przesadzić z ilością wzorów.
  Odpowiedz
#6
Dokładnie!!! ? Mniej znaczy więcej!! Wybierz jeden główny wzór i resztę utrzymaj w stonowanych kolorach! To będzie idealna równowaga między prostotą a ciekawym detalem! ?
  Odpowiedz
#7
Dobra rada Ognistydelfin! Chcę też dodać trochę naturalnych materiałów, tak jak sugerowałeś Jurson. Myślę o drewnianych dodatkach i bawełnianych tekstyliach. Jakie jeszcze elementy mogłyby pasować do tego stylu?
  Odpowiedz
#8
Świetny wybór, Ania! Oprócz drewna i bawełny, warto pomyśleć również o wiklinowych koszach czy plecionkach oraz ceramice w jasnych kolorach. Możesz także postawić na minimalistyczne lampki wiszące wykonane ze szkła lub metalu.
  Odpowiedz
#9
Wow!!! ? Wiklina to super pomysł!!!! Dodaje taki urok temu wnętrzu!!! A co powiesz na dodanie kilku świec w szklanych pojemnikach? To doda jeszcze więcej przytulności i romantycznego nastroju! ?️
  Odpowiedz
#10
Świetne pomysły, Jurson i Ognistydelfin! Już widzę jak moje poddasze zamienia się w skandynawską oazę spokoju ? Dziękuję Wam bardzo za pomoc!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości