• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak urządzić jadalnię w stylu skandynawskim?
#1
Cześć! Zastanawiam się, jak urządzić jadalnię w stylu skandynawskim. Macie jakieś pomysły?
  Odpowiedz
#2
Hej! No to teraz mamy zadanie, ale spoko, mam parę trików w rękawie. Najważniejsze to stonowane kolory - biel i szarość na ścianach oraz naturalne drewno na podłodze. Meble powinny być proste i funkcjonalne, bez zbędnych zdobień. I oczywiście dużo światła!
  Odpowiedz
#3
Kamil184 napisał(a):Najważniejsze to stonowane kolory - biel i szarość na ścianach oraz naturalne drewno na podłodze.
Dokładnie tak! Styl skandynawski charakteryzuje się minimalistycznym podejściem do wystroju wnętrz. Dodatkowo warto dodać kilka akcentów kolorystycznych w postaci pasteli lub delikatnych wzorów.
  Odpowiedz
#4
A co z dodatkami? Może jakiś norweski obrazek czy duńska ceramika?
  Odpowiedz
#5
Oczywiście! Detale są ważne. Można dodać kilka plakatów z motywami przyrody albo ozdobną ceramikę na stole lub półce.
  Odpowiedz
#6
Kamil184 napisał(a):Można dodać kilka plakatów z motywami przyrody albo ozdobną ceramikę na stole lub półce.
Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na oświetlenie. Lampa wisząca w stylu skandynawskim może być świetnym uzupełnieniem wystroju.
  Odpowiedz
#7
A co myślicie o dodaniu do jadalni elementów naturalnych, takich jak rośliny? Może to dodać trochę świeżości i przytulności.
  Odpowiedz
#8
Jasne! Rośliny są super pomysłem. Na przykład stojak z doniczkami zielonych roślin albo wiszące kwiatki będą idealnie pasować do skandynawskiego stylu.
  Odpowiedz
#9
Kamil184 napisał(a):Na przykład stojak z doniczkami zielonych roślin albo wiszące kwiatki będą idealnie pasować do skandynawskiego stylu.
Również można postawić na drewniane akcenty - np. ozdobne drzewko w kącie jadalni lub drewnianą ramkę lustra.
  Odpowiedz
#10
Dobrze, że mamy tyle opcji! Wydaje mi się, że teraz łatwiej będzie urządzić jadalnię w stylu skandynawskim. Dzięki za pomoc!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości