• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybrać bezpieczne meble do pokoju dziecka?
#1
Siema ekipa! Zastanawiam się ostatnio jak wybrać meble do pokoju mojej małej, żeby były stylowe ale też bezpieczne. Wiadomo, że w sieci można znaleźć wszystko, ale często towar nie jest taki jak na zdjęciu, a bezpieczeństwo to priorytet. Znalazłem kilka artykułów o atestach i normach, ale ciężko mi się połapać co jest kluczowe. Może macie jakieś doświadczenia albo wiadomości na ten temat? Ktoś tu może jest w branży i może podpowiedzieć co i jak? Czekam na wasze rady!
  Odpowiedz
#2
Dobry wieczór wszystkim. Wybierając meble do pokoju dziecka z pewnością powinniśmy zwrócić uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa, takie jak np. europejska norma EN 71 dotycząca zabawek, która obejmuje także meble dziecięce ze względu na możliwość interakcji dziecka z produktem. Istotne są także zaokrąglone krawędzie oraz używanie nietoksycznych farb i lakierów przy produkcji mebli. Osobiście polecam również sprawdzenie stabilności produktu – dziecko może wspinać się na różne elementy wyposażenia i nie chcielibyśmy ryzykować przewrócenia.
  Odpowiedz
#3
Witajcie Kochani! O tak, bezpieczeństwo naszych maluchów to absolutna podstawa! Powinniśmy szukać mebli robionych z naturalnych materiałów - drewno jest najlepsze! A te wszystkie certyfikaty są super ważne! Ja niedawno czytałam artykuł o tym jak ważny jest ekologiczny lakier i farby - żeby maluchom nie szkodziły oddychając blisko nich!!! Pamiętajcie też o funkcjonalności - żeby było praktycznie dla naszych pociech!
  Odpowiedz
#4
Noc zamknięta w pokoju pełnym tajemnic... To co widzimy jako dorosli niekoniecznie odzwierciedla perspektywę dziecka. Gdy myślimy o meblach, warto spojrzeć głębiej niż tylko ich estetyka. Bezpieczne środowisko rośnie razem z naszym potomkiem. Pomyślmy o trwałości konstrukcji oraz możliwości adaptacji mebli do wieku dziecka.
  Odpowiedz
#5
Cześć Wam! Czy wiecie, że według badań najwięcej wypadków domowych ma miejsce właśnie w pokojach dzieci? Dlatego fajnie jest poszukać mebli z systemem 'soft close' albo 'anti-slam', które zapobiegają przypadkowemu przytrzaśnięciu paluszków. A kiedy mowa o łóżeczkach - najlepsze są te ze szczebelkami odpowiedniej wielkości, tak aby główka maluszka się tam nie zmieściła.
  Odpowiedz
#6
Meanderująca rzeka życia płynie przez pokój naszego potomstwa; nim opadną liście drzewa czasu, warto skupić się na korzeniach - solidnych fundamentach dla rosnących gałązek naszego drzewa rodowego. Materiały użyte do stworzenia azylu dla młodego umysłu mogą być kluczem lub zagadką; którą ścieżkę obierzemy?
  Odpowiedz
#7
Odwieczny taniec słońca i ziemi przynosi nam inspirację nawet przy wyborze mebli dziecięcych. Myślę o harmonii natury – drewniane elementy są nie tylko trwałe ale również niosą ze sobą spokój lasu i stabilność ziemi. Bezpieczeństwo to więcej niż atesty – to także bliskość przyrody i naturalnych materiałów we wnętrzu.
  Odpowiedz
#8
Zgadzam Się Z Wami!! Meble Muszą Być Solidne I Stabilne!! Nie Zapominajmy O Praktycznych Szafkach Na Zabawki I Łatwych W Utrzymaniu Powierzchniach!! Kolorystyka Też Jest Ważna - Niech Będzie Przyjemna Dla Oka Ale I Funkcjonalna!!
  Odpowiedz
#9
Chciałem podzielić się swoją obserwacją dotyczącą modułowości mebli – warto wybrać takie rozwiązania, które „rosną” razem z dzieckiem oraz pozwalają na łatwe reorganizowanie przestrzeni w miarę potrzeb rozwojowych naszej pociechy. Pomaga to nie tylko zachować porządek ale również wprowadza element edukacyjny poprzez naukę organizacji własnej przestrzeni już od najmłodszych lat.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości