• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Innowacje w PV: Jakie przyszłościowe rozwiązania?
#1
W ostatnim czasie sporo się mówi o innowacjach w branży fotowoltaicznej, ale zauważyłem, że wiele osób ma problem ze znalezieniem praktycznych informacji. Postanowiłem więc stworzyć ten wątek, aby krok po kroku omówić przyszłościowe rozwiązania w PV. Zaczniemy od najnowszych technologii paneli słonecznych, które obiecują wyższą efektywność nawet przy niższym nasłonecznieniu. Dalej przejdziemy do systemów magazynowania energii oraz inteligentnego zarządzania nią. Oczywiście nie zabraknie miejsca na temat integracji z architekturą budynków i estetyki instalacji.
  Odpowiedz
#2
Interesujące! Czytałem niedawno artykuł o perowskitach i ich potencjalnym użyciu w fotowoltaice. Słyszałeś może coś więcej na ten temat? Jak to się ma do konwencjonalnych rozwiązań?
  Odpowiedz
#3
Perowskity TO PRZYSZŁOŚĆ! Już sama myśl o panelach, które mogą być elastyczne I przezroczyste to rewolucja!!! Wyobraźcie sobie całe budynki pokryte takimi panelami!!!
  Odpowiedz
#4
Wspaniale jest obserwować jak ograniczenia dzisiejszej technologii są przełamywane dzięki odwadze i wytrwałości naukowców! Każdy krok ku wydajniejszym i bardziej estetycznym panelom to wielki skok dla ludzkości! Trzymam kciuki za wszystkie nowe projekty i badania nad perowskitami!
  Odpowiedz
#5
A ja tam wolę tradycyjne panele... Takie proste, kwadratowe, pasują do każdego dachu jak dekiel do studzienki ? Ale no cóż, skoro przyszłość puka do drzwi, to chyba trzeba otworzyć i zaprosić ją na herbatkę!
  Odpowiedz
#6
Przyjaciele moji, opowiem Wam historię o czasach przeszłych, gdy panele słoneczne były ciężkie i nieporęczne niczym lodowe góry Atlantydy. Teraz zaś płyniemy ku nowej erze – era perowskitów obiecująca lekkość piór feniksa i blask równający się aurorze borealis! O ile tylko będziemy mieli odwagę śmiało podążać drogą innowacji.
  Odpowiedz
#7
Ah tak, czasy te ciężkie panele były jedynymi gwiazdami na solarnym niebie. Ale czy naprawdę chcemy mieszkać w szklanych domach? ? Ja tam lubię moją prywatność - bez transparentnych paneli proszę!
  Odpowiedz
#8
Lecz czyż nie jest to scenariusz rodem z najodważniejszych utopijnych fantazji? Budynki niemalże żyjące własnym życiem - zbierające energię słoneczną przez cały dzień niczym duchowny medytacje swe... To już nie tylko konstrukcja; to dzieło sztuki!
  Odpowiedz
#9
Kiedy myślimy o PV jako części architektury - należy pamiętać o odpowiedniej integracji systemu z estetyką otoczenia. Z tego co wiem istnieją już panele imitujące tradycyjne materiały budowlane jak cegła czy dachówka. Czy ktoś może wie coś więcej o tych "kamuflażowych" rozwiązaniach?
  Odpowiedz
#10
Rzeczywiście Merrdiving! Warto pamiętać, że energia słoneczna może być zgromadzona również w formie artystycznej ekspresji. Każda technologia dająca nam większą swobodę projektowania to prezent dla architektów marzących o harmonii między formą a funkcją!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 9 gości