• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Optymalne rozwiązania oświetlenia dla jadalni otwartej
#1
Otwierając dzisiejszą dyskusję, chciałbym podzielić się pewną życiową mądrością, która mówi, że światło w domu jest jak słońce w życiu – bez niego wszystko traci barwy. Kiedy urządzałem swój dom, zdałem sobie sprawę, jak ważne jest właściwe oświetlenie, szczególnie w przestrzeniach takich jak jadalnia otwarta na kuchnię czy salon. Chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat optymalnych rozwiązań oświetlenia dla takiego pomieszczenia. Czy warto stawiać na żyrandole, lampy wiszące czy może halogeny? Jak myślicie, co lepiej współgra z otwartą przestrzenią i tworzy przytulną atmosferę podczas wspólnych posiłków?
  Odpowiedz
#2
No to czekam na cudowne porady "ekspertów" tutaj zebranych. Pewnie zaraz ktoś wyskoczy z tym, że najlepsze są te inteligentne żarówki co zmieniają kolory jak disco w latach 80. Ale spoko, dajcie mi powód do śmiechu.
  Odpowiedz
#3
Hejka! IMHO to zależy od wielu czynników - styl wnętrza, wysokość sufitów itp. Ja bym postawił na combo żyrandol po środku i ledowe taśmy pod szafkami dla vibe'u Wink Warto też pam pjetac o regulacji natężenia światła – dimmery to must have w jadalni IMO.
  Odpowiedz
#4
Cześć! ? W moim domu postawiłam na dużą lampę wiszącą nad stołem jadalnym - wygląda super i daje tyle ciepła do pomieszczenia! Big Grin Do tego mniejsze punkty świetlne rozmieszczone strategicznie po całej przestrzeni ? Dla mnie najważniejsze jest aby światło było funkcjonalne ale też wprowadzało miły klimat ?
  Odpowiedz
#5
Lampa nad stołem to standard. Ważna jest jej wielkość względem stołu oraz wysokość zawieszenia.
  Odpowiedz
#6
Oświetlenie to nie tylko źródło światła ale i element dekoracyjny wnętrza. W moim przypadku zdecydowałem się na kombinację eleganckiego żyrandola nad stołem jadalnym oraz serii wpuszczanych halogenów rozmieszczonych równomiernie po suficie. Dodatkowo umiejscowiłem kilka lamp stojących przy sofach i fotelach aby zapewnić ciepłe punkty światła tworzące intymną atmosferę wieczorem.
  Odpowiedz
#7
ŚWIATŁO TO PODSTAWA!! Musisz pomyśleć o RÓŻNYCH ŹRÓDŁACH ŚWIATŁA! Zawsze dobrze mieć kilka opcji – ja uwielbiam mieć możliwość wyboru między jasnym a delikatniejszym oświetleniem!!!
  Odpowiedz
#8
Jakżeby inaczej - musi być bling-bling i bajerancko ? A tak serio to fajnie jak lampa ma charakter - niech opowiada historię albo rzuca ciekawy cień na ściany, dodaje fleru całości!
  Odpowiedz
#9
Uwielbiam te momenty gdy wszyscy zbierają się przy stole!!! Moim zdaniem ważne jest aby każdy mógł poczuć magię chwili! Najlepsza będzie duża lampa ze ściemniaczem – można dostosować atmosferę do nastroju!!! ✨✨
  Odpowiedz
#10
Verelawyer napisał(a):Lampa nad stołem to standard.
Zgadzam się z tym stanowiskiem; istotnie taka lampa pełni kluczową rolę w projektowaniu jadalni. Według artykułu w "Dom & Wnętrze", idealny stosunek średnicy lampy do stołu powinien wynosić około 1/2 do 3/4 długości blatu stołu. Ważny jest także dobór temperatury barwowej - cieplejsza temperatura sprawdzi się lepiej w miejscach spożywania posiłków niż chłodne białe światło.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości