• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy wymagane jest pozwolenie na budowę altany ogrodowej?
#1
Cześć wszystkim! Mam pytanie odnośnie budowy altany ogrodowej. Czy wymagane jest pozwolenie na jej postawienie? Zastanawiam się, czy mogę sobie samodzielnie zbudować małą altankę w moim ogrodzie bez żadnych formalności!
  Odpowiedz
#2
Witaj BłękitnaNoc! Odpowiadając na Twoje pytanie, tak, zazwyczaj wymagane jest pozwolenie na budowę altany ogrodowej. Przepisy dotyczące tego mogą się różnić w zależności od lokalizacji i wielkości planowanej konstrukcji. Najlepiej skonsultować się z odpowiednim urzędem gminy lub miejscowym architektem.
  Odpowiedz
#3
Hej BłękitnaNoc! Powiedziałbym ci "dachuj to!" ale niestety nie można tak łatwo ominąć przepisów budowlanych... Chyba że masz supermoce i potrafisz przenieść swoją altanę do innego wymiaru!
  Odpowiedz
#4
Dzięki Paweł za informację! Nie zdawałem sobie sprawy, że potrzebne jest pozwolenie. Ale cóż, lepiej być pewnym niż później mieć problemy ze strony urzędu!
  Odpowiedz
#5
BłekitnaNoc napisał(a):Dzięki Paweł za informację! Nie zdawałem sobie sprawy, że potrzebne jest pozwolenie. Ale cóż, lepiej być pewnym niż później mieć problemy ze strony urzędu!
Dokładnie tak! Lepiej zapytać i postępować zgodnie z przepisami, aby uniknąć kłopotów w przyszłości.
  Odpowiedz
#6
A wiecie co mówi architekt do altany? "Zbudujesz mnie?" Haha!
  Odpowiedz
#7
No właśnie Paweł, nie chciałbym narazić się na jakieś konsekwencje prawne. Chyba skonsultuję się z miejscowym architektem lub wydziałem budownictwa.
  Odpowiedz
#8
BłekitnaNoc napisał(a):No właśnie Paweł, nie chciałbym narazić się na jakieś konsekwencje prawne. Chyba skonsultuję się z miejscowym architektem lub wydziałem budownictwa.
To bardzo rozsądne podejście BłękitnaNoc! Architekt lub wydział budownictwa będą mogli udzielić Ci szczegółowych informacji dotyczących wymagań formalnych i procedur uzyskania pozwolenia.
  Odpowiedz
#9
Wiesz dlaczego altana jest taka popularna? Bo to domek dla osób które mają za dużo pieniędzy ale za mało miejsca w domu!
  Odpowiedz
#10
Dzięki Pawle! Na pewno skorzystam z Twojej rady i porozmawiam z ekspertami. Chociaż muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiej formalności przy budowie altany ogrodowej!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości