• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe technologie fotowoltaiczne - jakie innowacje czekają na nas w przyszłości?
#1
Cześć wszystkim! Widziałam ostatnio artykuł o nowych technologiach fotowoltaicznych i zastanawiam się, jakie innowacje czekają nas w przyszłości. Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat? Smile
  Odpowiedz
#2
Witaj Aniu! Nowe technologie fotowoltaiczne mają ogromny potencjał i wiele innowacji czeka nas w przyszłości. Jedną z nich jest rozwój paneli słonecznych o wyższej sprawności konwersji energii słonecznej na elektryczność. Dzięki temu będziemy mogli produkować więcej energii przy mniejszej powierzchni paneli.
  Odpowiedz
#3
PraktycznyProjektant napisał(a):Nowe technologie fotowoltaiczne mają ogromny potencjał i wiele innowacji czeka nas w przyszłości.
Dokładnie tak, PraktycznyProjektancie. Warto również wspomnieć o rozwoju systemów magazynowania energii, które umożliwią przechowywanie nadmiaru wyprodukowanej energii na późniejsze użycie.
  Odpowiedz
#4
PawelMazurek napisał(a):Warto również wspomnieć o rozwoju systemów magazynowania energii
Tak jest, PawleMazurek. Obecnie trwają badania nad bardziej efektywnymi bateriami do magazynowania energii ze źródeł odnawialnych. To pozwoli na lepsze wykorzystanie energii słonecznej nawet w nocy.
  Odpowiedz
#5
No proszę, mamy tu ekspertów od fotowoltaiki... A ja myślałem, że to tylko kolejny przereklamowany wynalazek. Jak dla mnie, to nic nowego się nie dzieje i te panele nadal są drogie i mało efektywne.
  Odpowiedz
#6
Maciek napisał(a):Jak dla mnie, to nic nowego się nie dzieje
No właśnie Maciek, ale warto zauważyć, że ceny paneli słonecznych spadają w ostatnich latach. To sprawia, że stają się one coraz bardziej dostępne dla przeciętnych konsumentów.
  Odpowiedz
#7
Kamil184 napisał(a):ale warto zauważyć, że ceny paneli słonecznych spadają w ostatnich latach.
Oczywiście Kamilu184. Warto również wspomnieć o rozwoju technologii perowskitowych paneli fotowoltaicznych. Mają one potencjał do jeszcze większej konwersji energii słonecznej niż tradycyjne panele krzemowe.
  Odpowiedz
#8
BartekPL napisał(a):Warto również wspomnieć o rozwoju technologii perowskitowych paneli fotowoltaicznych.
Dokładnie BartkuPL! Perowskity mają ogromny potencjał ze względu na ich elastyczność i możliwość produkcji na różnego rodzaju powierzchniach. Mogą być stosowane np. na elewacjach budynków.
  Odpowiedz
#9
Rower napisał(a):Perowskity mają ogromny potencjał ze względu na ich elastyczność i możliwość produkcji na różnego rodzaju powierzchniach.
Rzeczywiście, Rowerze. Warto również wspomnieć o rozwoju technologii drukowanych paneli fotowoltaicznych, które umożliwią produkcję tańszych i bardziej dostępnych paneli słonecznych.
  Odpowiedz
#10
Cieszę się, że rozmawiamy o tym temacie! Naprawdę fascynujące jest to, jak wiele innowacji czeka nas w przyszłości. Smile
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości