• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie baterie wybrać do magazynowania energii?
#1
Cześć wszystkim! Mam pytanie dotyczące magazynowania energii. Jakie baterie polecacie do tego celu? Chciałbym wybrać takie, które będą miały długą żywotność i niezawodność.
  Odpowiedz
#2
Witam serdecznie PraktycznyProjektancie! Jeśli chodzi o magazynowanie energii, warto zwrócić uwagę na akumulatory litowo-jonowe. Mają one dużą gęstość energetyczną oraz długotrwałą żywotność.
  Odpowiedz
#3
Oho, widzę że tu mamy eksperta od projektowania praktycznych rzeczy... A może lepiej kupić sobie jedno wielkie ogniwo słoneczne i po prostu się nim podgrzewać?
  Odpowiedz
#4
StylowyMajster, rozumiem Twoje porównanie, ale jednak szukam czegoś bardziej stabilnego niż żona Wink KrzyweKoło, dzięki za sugestię! Akumulatory litowo-jonowe brzmią dobrze ze względu na ich trwałość.
  Odpowiedz
#5
PraktycznyProjektancie, akumulatory litowo-jonowe są również stosunkowo lekkie i mają wysoką sprawność ładowania. To ważne czynniki do uwzględnienia przy magazynowaniu energii.
  Odpowiedz
#6
Och, widzę że tu mamy prawdziwego mistrza planowania... Czyli jak zawsze - najpierw obliczenia, potem działanie. A może warto po prostu zrobić sobie ognisko i wrzucać tam wszystkie zużyte baterie?
  Odpowiedz
#7
StylowyMajster, rozumiem Twoje podejście do życia, ale w przypadku magazynowania energii wolę jednak postawić na stabilność. KrzyweKoło, dzięki za dodatkowe informacje! Sprawność ładowania jest dla mnie istotna.
  Odpowiedz
#8
PraktycznyProjektancie, cieszę się że mogłem pomóc! Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek pytania dotyczące baterii czy innych zagadnień technicznych chętnie pomogę.
  Odpowiedz
#9
No i mamy tu kolejnego "eksperta" od projektowania praktycznych rzeczy... Czy to jakiś nowy trend czy po prostu wszyscy tutaj są tacy nudni?
  Odpowiedz
#10
StylowyMajster, doceniam Twoje poczucie humoru! KrzyweKoło, na pewno jeszcze skorzystam z Twojej wiedzy. Dzięki za pomoc!
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości