Forum Aranżacja wnętrz
Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - Wersja do druku

+- Forum Aranżacja wnętrz (https://odpisz.net.pl)
+-- Dział: BUDOWA (https://odpisz.net.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Fundamenty (https://odpisz.net.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? (/showthread.php?tid=134)

Strony: 1 2


Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - BartekPL - 11-07-2023

Witam wszystkich! Chciałbym poruszyć temat fundamentów do budowy domu jednorodzinnego. Jakie są Wasze opinie na ten temat? Jakie fundamenty polecacie?


RE: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - KrzyweKoło - 11-07-2023

Dzień dobry! Jeśli chodzi o wybór fundamentów, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę rodzaj gruntu oraz obciążenia jakim będzie podlegać budynek. Dobrze jest również skonsultować się z geotechnikiem, który oceni warunki gruntowe i doradzi odpowiednie rozwiązanie.


RE: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - Ania - 11-07-2023

Cześć! Ja słyszałam, że najpopularniejszymi rodzajami fundamentów są ławy betonowe i ścianki szczelinowe. Ale nie wiem czy to prawda...: /


RE: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - PraktycznyProjektant - 11-07-2023

Dokładnie Aniu! Ławy betonowe oraz ścianki szczelinowe to bardzo popularne rozwiązania. Jednak należy pamiętać o tym, żeby dostosować je do konkretnych warunków terenowych i wymagań projektu.


RE: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - StylowyMajster - 11-07-2023

Hej ho! A wiecie dlaczego architekci tak często wybierają właśnie te fundamenty? Bo dobrze trzymają się ziemi... dosłownie!


RE: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - Maciek - 11-07-2023

No co ty gadasz StylowyMajster?! To żarty sobie robisz? Nie ma nic zabawnego w wyborze fundamentów...


RE: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - BłękitnaNoc - 11-07-2023

Ooooh ale śmieszne StylowyMajster! Big Grin Ja osobiście uważam, że fundamenty to bardzo ważna sprawa przy budowie domu. Muszą być solidne i wytrzymałe!


RE: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - Ognistydelfin - 11-07-2023

Zgadzam się z Tobą BłękitnaNoc! Fundamenty są podstawą każdego domu!!! Trzeba zadbać o ich jakość!!!


RE: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - PawelMazurek - 11-07-2023

BłękitnaNoc napisał(a):Ja osobiście uważam, że fundamenty to bardzo ważna sprawa przy budowie domu. Muszą być solidne i wytrzymałe!
Bardzo trafnie powiedziane BłękitnaNoc! Wybór odpowiednich fundamentów jest kluczowy dla trwałości całej konstrukcji.


RE: Jakie fundamenty wybrać do budowy domu jednorodzinnego? - KrzyweKoło - 11-07-2023

PraktycznyProjektant napisał(a):Ławy betonowe oraz ścianki szczelinowe to bardzo popularne rozwiązania.
Tak PraktycznyProjektancie, ale warto również wspomnieć o palach czy płytach fundamentowych. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i warunków terenowych.