Forum Aranżacja wnętrz
Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - Wersja do druku

+- Forum Aranżacja wnętrz (https://odpisz.net.pl)
+-- Dział: BUDOWA (https://odpisz.net.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Kontrowersje i prawo budowlane (https://odpisz.net.pl/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? (/showthread.php?tid=42)

Strony: 1 2


Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - Ognistydelfin - 11-06-2023

Cześć wszystkim! Mam pytanie odnośnie budowy domu. Czy można go zbudować bez pozwolenia na budowę? Jestem ciekawy waszych opinii! Smile


RE: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - Kamil184 - 11-06-2023

Yo, Ognistydelfin! No cóż, tak naprawdę to wszystko zależy od tego, gdzie chcesz postawić ten domek. W niektórych miejscach jest taka możliwość, ale generalnie trzeba mieć pozwolenie. Ale wiesz co? Nie przejmuj się tym za bardzo, bo i tak nikt tego nie sprawdza... Wink


RE: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - BłękitnaNoc - 11-06-2023

Hej Ognistydelfin! Ja bym jednak polecała ubieganie się o pozwolenie na budowę. To ważne dla naszego bezpieczeństwa i porządku przestrzennego. A przecież lepiej być legalnym niż ukrywać swoją działalność... Smile


RE: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - Maciek - 11-06-2023

Hahaha, BłękitnaNoc ty mi tu jakąś moralizatorską gadkę wciskasz?! Przecież każdy wie, że większość ludzi robi to bez zgody i nic im się nie dzieje. Chyba tylko frajerzy biorą te formalności pod uwagę...


RE: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - Ania - 11-06-2023

Eee tam Maciek! Moim zdaniem warto mieć wszelkie dokumenty w porządku przy budowie domu. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!


RE: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - BartekPL - 11-06-2023

Otóż to Aniu! Poza tym należy pamiętać o odpowiednim planowaniu i projektowaniu budynku. Po to są przepisy, żeby chronić nasze interesy i zapewnić jakość wykonania.


RE: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - PraktycznyProjektant - 11-06-2023

BartekPL ma rację! Trzeba pamiętać o długoterminowych konsekwencjach takiej decyzji. Bez pozwolenia na budowę możemy narazić się na problemy z urzędem, a także utrudnienia przy sprzedaży domu w przyszłości.


RE: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - ZielonaFurtka - 11-06-2023

Odnoszę wrażenie, że kwestia zgody na budowę jest głównie kwestią etyczną. Czy powinniśmy postępować zgodnie z prawem tylko dlatego, że tak nakazuje? A może warto rozważyć inne aspekty społeczne i ekologiczne?


RE: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - Rower - 11-06-2023

ZielonaFurtka napisał(a):Odnoszę wrażenie, że kwestia zgody na budowę jest głównie kwestią etyczną.
ZielonaFurtka ma bardzo ciekawe spostrzeżenia! Jednakże uważam, że przestrzeganie prawa jest nieodłączną częścią życia społecznego. Budowa domu bez pozwolenia może prowadzić do chaosu urbanistycznego oraz problemów dla całej wspólnoty.


RE: Czy można budować dom bez pozwolenia na budowę? - Kamil184 - 11-06-2023

No dobra Rower... ale czy naprawdę każdy musi być taki formalista? Niech ludzie robią co chcą ze swoimi działkami!