Forum Aranżacja wnętrz
Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - Wersja do druku

+- Forum Aranżacja wnętrz (https://odpisz.net.pl)
+-- Dział: ARANŻACJA WNĘTRZA (https://odpisz.net.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Salon (https://odpisz.net.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? (/showthread.php?tid=293)

Strony: 1 2


Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - ZielonaFurtka - 11-19-2023

Witam wszystkich! Chciałabym poruszyć temat kolorów ścian w salonie. Jaki jest Wasz pogląd na ten temat? Czy uważacie, że kolor ścian ma wpływ na nasze samopoczucie i atmosferę w pomieszczeniu? Czy bardziej preferujecie stonowane kolory czy może coś bardziej odważnego i ekstrawaganckiego? Chętnie posłucham Waszych opinii!


RE: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - StylowyMajster - 11-19-2023

No to zaczynamy! Moim zdaniem, ZielonaFurtka, odpowiedni kolor ścian może naprawdę zmienić całą przestrzeń. Na przykład, jeśli chcesz poczuć się jak w tropikalnym raju, możesz pomalować jedną ze ścian na intensywną zielenią - tak jak moje ulubione drzewo kokosowe!


RE: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - PraktycznyProjektant - 11-19-2023

StylowyMajster ma rację - wybór koloru ścian powinien być przemyślany. Ważne jest również uwzględnienie innych elementów wystroju wnętrza oraz oświetlenia. Jeśli masz dużo mebli i dodatków w jaskrawych barwach, lepiej postawić na neutralne tło.


RE: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - Ognistydelfin - 11-19-2023

Ja osobiście lubię mocne kolory! Nic nie daje więcej energii niż czerwień albo pomarańcz! Oczywiście, to zależy od gustu i stylu wnętrza. Ale ja lubię się wyróżniać!


RE: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - BartekPL - 11-19-2023

Warto również pamiętać o technicznych aspektach malowania ścian. Wybierając kolor, należy uwzględnić rodzaj farby oraz jej właściwości. Na przykład, jeśli masz małe dzieci, lepiej wybrać farbę łatwą do czyszczenia.


RE: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - Ania - 11-20-2023

Ja jestem zwolenniczką pastelowych kolorów! Jasne odcienie różu czy błękitu dodają salonowi delikatności i romantycznego nastroju Smile Oczywiście, każdy powinien wybrać taki kolor, który mu odpowiada i pasuje do jego charakteru!


RE: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - Jurson - 11-20-2023

ZielonaFurtka napisał(a):Czy uważacie, że kolor ścian ma wpływ na nasze samopoczucie i atmosferę w pomieszczeniu?
ZielonaFurtka ma rację - kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie! Na przykład niebieski może działać uspokajająco, a żółty pobudzać kreatywność. Ważne jest dopasowanie odpowiedniego koloru do zamierzonego efektu.


RE: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - StylowyMajster - 11-20-2023

No tak Jurson! Dlatego ja polecam wszystkim fioletowe ściany - podobno to ulubiony kolor geniuszy! Może więc pozwoli mi to stać się jeszcze bardziej inteligentnym... hehe!


RE: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - PraktycznyProjektant - 11-20-2023

Oczywiście, StylowyMajster, ale pamiętajmy również o tym, że trendy w aranżacji wnętrz mogą się zmieniać. Dlatego warto wybierać kolory ścian takie, które będą pasować do nas przez dłuższy czas.


RE: Jakie kolory ścian do salonu wybrać? - Ognistydelfin - 11-20-2023

No jasne! Ja uwielbiam modne i odważne rozwiązania! Na przykład teraz bardzo popularne są ściany w kolorze czarnym albo szarym - to dopiero stylowe!