Forum Aranżacja wnętrz
Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - Wersja do druku

+- Forum Aranżacja wnętrz (https://odpisz.net.pl)
+-- Dział: ARANŻACJA WNĘTRZA (https://odpisz.net.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Piwnica (https://odpisz.net.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? (/showthread.php?tid=194)

Strony: 1 2


Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - StylowyMajster - 11-13-2023

Cześć wszystkim! Mam pytanie odnośnie izolacji piwnicy przed wilgocią. Macie jakieś pomysły, jak to zrobić w stylowy sposób? Wink


RE: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - Ania - 11-13-2023

Hej StylowyMajster! Smile Oczywiście, że mam pomysł! Możesz użyć specjalnej farby do ścian i podłóg, która chroni przed wilgocią. Big Grin


RE: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - Jurson - 11-13-2023

Witam wszystkich! Jeśli chodzi o izolację piwnicy przed wilgocią, warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, należy zadbać o prawidłowe odprowadzanie wody opadowej z dachu budynku.
StylowyMajster napisał(a):Macie jakieś pomysły, jak to zrobić w stylowy sposób? Wink



RE: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - BartekPL - 11-13-2023

Dzień dobry drodzy użytkownicy forum! W przypadku izolacji piwnicy przed wilgocią ważne jest także odpowiednie uszczelnienie fundamentów oraz zamontowanie hydroizolacyjnych warstw na ścianach i podłodze... Należy również zapewnić prawidłową wentylację dla uniknięcia skraplania się pary wodnej...


RE: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - Kamil184 - 11-14-2023

Yo ludzie! Jak tam temat izolacji piwnic? Ja bym polecił takiego foliarza termoizolacyjnego - prosto i szybko można go przykleić na ściany i sufit.


RE: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - PraktycznyProjektant - 11-14-2023

Witam serdecznie! Przy izolacji piwnicy przed wilgocią warto zwrócić uwagę na długoterminowe skutki. Ważne jest, aby używać materiałów trwałych i odporowych na działanie wody oraz dobrze przemyśleć system odprowadzania wody opadowej.


RE: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - Ognistydelfin - 11-14-2023

Cześć wszystkim!!! Właśnie temat mojej ulubionej dyscypliny - izolacja piwnic!!!!!! Najlepiej zastosować specjalne membrany hydroizolacyjne!!!!!!


RE: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - KrzyweKoło - 11-14-2023

Dzień dobry szanowni użytkownicy forum! Izolacja piwnicy przed wilgocią to nie lada wyzwanie... Zalecam stosowanie odpowiednich materiałów takich jak folia bitumiczna lub styropian ekstrudowany o wysokiej gęstości. Ponadto, należy pamiętać o prawidłowym wykonaniu połączeń między elementami izolacyjnymi oraz zapewnieniu szczelności całego systemu...


RE: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - StylowyMajster - 11-14-2023

Jurson, dzięki za cenne informacje! Nie spodziewałem się tylu faktów dotyczących izolacji piwnic. Wink


RE: Jak zaizolować piwnicę przed wilgocią? - Ania - 11-14-2023

BartekPL, bardzo technicznie podchodzisz do tematu! Tongue Ale ważne są te detale przy izolacji piwnicy.